Eğridere Çarşısı No:13 Merkez/ÇORUM

Ağrı Devlet Hastanesi Kemoterapi Ünitesi Tamamlandı.

07.03.2019
2.136
Ağrı Devlet Hastanesi Kemoterapi Ünitesi Tamamlandı.

Tıbbî Onkoloji Kliniği ve Kemoterapi Ünitemiz

Kemoterapi ünitemizde; bir tıbbî onkoloji uzmanı, bir hematoloji uzmanı, iki hemşire ve iki yardımcı sağlık personeli ile hizmet vermektedir.

Kemoterapiden sorumlu uzman eczacı ile gerekli kemoterapi ilâçların temini ve kontrolü yapılmaktadır. Günlük 10 hastaya ayaktan kemoterapi tedavisi verilebilmekte, günlük ortalama 35-40 hastaya poliklinik hizmetinin yanında yataklı servisimizle palyatif ve destek tedavileri yapılabilmektedir.

Meme kanseri, mide ve yemekborusu kanseri, akciğer kanseri, kalınbağırsak kanseri, pankreas ve safrakesesi kanseri, beyin tümörlerinin tedavisi, prostat kanseri, baş boyun ve yumuşak doku kanserleri gibi sık görülen kanserlerin yanında nadir görülen sarkom hastalıklarının da tedavileri yapılmaktadır.

Ünitemizde ayaktan kemoterapi ve ayaktan infüzyonel kemoterapi tedavileri, hedefe yönelik ve akılcı ilâç tedavileri ve immunoterapi tedavileri verilebilmektedir.

Ayrıca lenfoma ve lösemi hastalıkları, myelodisplastik sendrom, paroksismal nokturnal hemoglobinüri, multiple myelom, immün trombositopenik purpura ve talasemi hastalıklarının tedavileri takip ve kontrolleri de yapılabilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: